Studenci z organizacji AIESEC w XIII LO

Już po raz kolejny, pomiędzy 15 a 17 listopada 2010 mogliśmy gościć w progach naszej szkoły studentów z zagranicy w ramach projektu AIESEC. Odwiedzili nas studenci z Ukrainy, Rumunii, Nowej Zelandii i Rosji.

Program ten, podobnie jak w poprzednich latach, wzbudził wśród uczniów ogromne zainteresowanie, mieliśmy możliwość zapoznania się z ciekawymi ludźmi, oraz poznania innych kultur. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim zarówno w formie prezentacji jak i praktycznych warsztatów. W ich trakcie mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę na temat danego kraju, jak również zdobyć praktyczne informacje z zakresu np. komunikowania się i związanego z nim języka ciała. Mieliśmy również okazję obejrzeć różne "rekwizyty" przywiezione przez studentów, jak np. elementy strojów ludowych czy też oryginalne "nie drące się" banknoty.

Spotkania te wiele dla nas wniosły i uświadomiły nam, że żyjemy już naprawdę w "globalnej wiosce" i kontaktujemy się z ludźmi z całego świata. Niewątpliwą ich zaletą pozostaje fakt, iż sprawiają one, że z każdym takim spotkaniem jesteśmy coraz bardziej otwarci na świat i na siebie nawzajem.

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć