Studenci z organizacji AIESEC w XIII LO

2 marca 2010r. do naszej szkoły ponownie zawitali uczestnicy projektu AIESEC - studenci z Chin, Gruzji, Brazylii i Ukrainy. I tym razem celem wizyty było zapoznanie się z kulturą i zgłębienie wiedzy o danym państwie. Nasi goście zaprezentowali miejsca, z których pochodzą, ukazując ich największe atuty. Uczniowie XIII LO z wielką uwagą śledzili przygotowane prezentacje. Przedstawicielka Chin udzieliła nam krótkiej lekcji swego ojczystego języka, a Gruzinka zachwyciła wspaniałymi fotografiami swojego kraju. Studenci z Brazylii i Ukrainy zapoznali nas z narodowymi sportami, kuchnią i tradycjami, często wspominając o ich śladach w polskiej kulturze. Cudzoziemcy wzbudzili ogromne zainteresowanie i niemniejszą sympatię wsród uczestników warsztatów. Goście byli mile zaskoczeni, gdy zapytana o jakiekolwiek informacje na temat ich ojczyzn, młodzież miała sporo do powiedzenia. Spotkania co prawda odbyły się w języku angielskim, lecz studenci chętnie podzielili się swoją wiedzą na temat znajomości niektórych polskich słów. Ta wizyta na długo zapadnie w pamięci uczniów, którzy już z niecierpliwością oczekują następnej.

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć