Studenci z Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC w XIII LO w ramach projektu ‘Enter Your Future’

W dniach 19 - 30 stycznia 2015 r. w naszej szkole gościli studenci z międzynarodowej organizacji AIESEC, którzy są uczestnikami projektu WORLD TALK PROJECT.

W tym roku uczniowie klas drugich i pierwszych mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z Juanem, studentem z Bogoty w Kolumbii, oraz Flavią, studentką administracji z Victorii w Brazylii.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, jakich potraw trzeba koniecznie spróbować odwiedzając te kraje (a których unikać!!), jakie miejsca warto zwiedzić. Ale przede wszystkim mieliśmy szansę porozmawiać z Juanem i Flavią i wymienić się refleksjami na temat stereotypów związanych z naszymi krajami oraz poznać się trochę lepiej.

Mamy nadzieję, że zapamiętają Kraków jako przyjazne i ciepłe miejsce mimo, Ich zdaniem, ekstremalnie niskich temperatur za okami!!

Tekst: Joanna Lewicka
(nauczyciel j.angielskiego)