Dni Otwarte XIII LO

Igrzyska XIII LO vs. VIII LO - 21 marca 2019

Igrzyska sportowe XIII LO - VIII LO, 21 marca 2019, czwartek, hala sportowa TS Wisła, ul. Reymonta 22Uczennica kl.2d finalistką V Edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii język angielski - szkoły ponadgimnazjalne

Z przyjemnością informuję, że ANNA KUKLA uczennica kl. 2d została finalistką V Edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii język angielski - szkoły ponadgimnazjalne.

Uroczysty finał odbędzie się w Centrum Handlowym Serenada przy Alei gen. T. Bora-Komorowskiego w sobotę 16 marca o godz. 15:00, podczas którego profesjonalne jury wyłoni zwycięzców.

Serdeczne GRATULACJE dla ANI!!!

Do zobaczenia na finale :)
POWODZENIA!!!

Iwona Rychlicka

O XIII LO w Kronice TVP Kraków

Młodzież XIII LO na zajęciach w laboratorium WIMiC na AGH

W dniu 14 i 15 lutego uczniowie klasy 2a i 3a kolejny raz brali udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Pod czujnym okiem Pani dr Joanny Klich i Pani dr Karoliny Zazakowny rozszerzali wiedzę na temat reakcji w roztworach wodnych.

Pipetowali, sporządzali roztwory o określonym stężeniu, miareczkowali a tegoroczni maturzyści identyfikowali tajemniczą zawartość kilku probówek. Pracowali z ogromnym zapałem i jak zawsze dobrze się bawili.

Justyna Latała-Czech

XIII LO w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

11 stycznia 2019 odbył się etap rejonowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności do którego zakwalifikowali następujący uczniowie naszego Liceum: Karolina Król z klasy 3a ( biol-chem.) i Wiktor Rolski z klasy 2a (biol-chem.). Poziom Olimpiady był bardzo wysoki a pytania o dużym stopniu specjalizacji. Nasi uczniowie nie znaleźli się w ścisłej czołówce, ale wykazali się dużą wiedzą i świetną postawą.

Za rok powalczymy jeszcze raz:)

Małgorzata Frydrych-Kisiel (nauczyciel biologii)Życzenia Świąteczne

Jak każdego roku Święta Bożego Narodzenia skłaniają nas do refleksji i pozwalają zastanowić się tym, dokąd tak pędzimy każdego dnia.

Okres świąteczny pozwala na podsumowanie i wspominania oraz wyzwala energię do podejmowania nowych wyzwań, które możemy zrealizować w nadchodzącym roku.

Wobec tych refleksji pragniemy złożyć wszystkim Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom administracji i obsługi, Emerytom, Absolwentom XIII LO w Krakowie, jak również Sympatykom XIII LO najserdeczniejsze życzenia:

Niech Pan Jezus w stajence zrodzony
obdarzy miłością wszystkich dokoła.
Niechaj w ten świąteczny czas
radość i pokój zagości w każdym z nas.
Niech promienie wigilijnej gwiazdki oświetlą każdy dzień
Nowego Roku 2019, napełnią wszystkich szczęściem, zdrowiem i obdarzą wszelką pomyślnością.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz
Szczęśliwego Nowe Roku 2019!

Dyrekcja Szkoły.

Spotkanie wigilijne w XIII LO

Zebranie dla rodziców, dzień otwarty - 18.12.2018, 17:15WYNIKI I i II etapu Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Włoszech i języku włoskim - edycja 2018/19

Więcej

Wieczór filmowy dla uczniów XIII LO

Grudzień w XIII LO


Uczniowie XIII LO w Jamie Michalika

Listopad 2018 czyli lekcja czytania sławnych ścian w Jamie Michalika: zorganizowana przez ukochaną polonistkę III e - profesor Beatę Malcharek. Wychowawczego wsparcia udzieliła profesor Agnieszka Wilińska-Małysa.

Brama Floriańska widziana zamglonym okiem bohemy artystycznej wraz z bujającym w obłokach Zielonym BalonikiemJama przed przybyciem odkrywców czyli secesja w pełnej krasie


Wielka Sztuka onieśmiela ale też i skłania do podziwuTrzy Gracje podczas bynajmniej nie cyganeryjnej konsumpcji Torciku MichalikaA gdzie moje ciasteczko? Wszystko co dobre szybko się kończy, tak też było z kabaretem Zielony Balonik.Zasłuchani...Rozmarzeni...Wpatrzeni..I nie może być inaczej kiedy profesor Malcharek gada, gada, gada.(ale mądrze i na temat)Wszystkim się udzieliła kabaretowa atmosfera .
Bardzo miło się zrobiło i wszystkim niechętnie się wychodziło. Jakże sympatycznie posnobować się w tak magicznym miejscu, równie magicznego Krakowa. Pamiętajcie, takie niezwykłe lekcje mają miejsce tylko w XIII LO!

Pomichalikowe powidoki - galeria prac uczniowskich - projekty zaproszeń na reaktywowany kabaret

Szkolny etap OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ 2019

15 listopada odbył się szkolny etap OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ 2019.

Podczas II etapu będą nas reprezentować
Anna Krzyżak kl. 3 a
Anna Czuma kl. 1 f

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Trzynastka" - nowy numer szkolnej gazetki

Z życia szkoły, "Nasz Dom", Niepodległość w Krakowie, "Kocham Cię Polsko, bo jest spoko", Podróż w głąb siebie, czyli pielgrzymka klas maturalnych, Jak na klasę medialną przystało, Łódź i literatura, Łódź - miasto, gdzie narodził się polski film, Debata kandydatów na Przewodniczącego SU, Wywiad z nowym Przewodniczącym SU, Wyspiański - artysta uniwersalny, "Planty o świcie", Festiwal Jedności, 100 kartek na 100 lat niepodległości - oto co znajdziecie w naszej najnowszej "Trzynastce". Zapraszamy do lektury numeru 16 naszej szkolnej gazetki.

Więcej

Wyniki szkolnego Konkursu Westerplatte

Akcja mikołajkowa dla podopiecznych z ALMA SPEI

Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji

MAŁOPOLSKI KONKURS WIEDZY O KULTURZE I JĘZYKU WŁOSKIM


Już kolejny raz nasze liceum organizuje Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języku Włoskim. Jak zwykle wspomaga nas Włoski Instytut Kultury w Krakowie z dyrektorem Ugo Rufino.

Informacja o konkursie: [pobierz]

Regulamin konkursu: [pobierz]


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Małgorzata Tejchman
Edyta Nawrot-Dudziewicz

Więcej"Trzynastka" - nowy numer szkolnej gazetki

"Super Hot od kuchni - jak z małego pomysłu zrodziła się ogromna marka", Wymiana polsko-niemiecka", "Akcja integracja 2018", "Roztańczony UEK", "Fotorelacja z Łodzi", "Wybory do samorządu" - oto co znajdziecie w naszej najnowszej "Trzynastce". Zapraszamy do lektury numeru 15 naszej szkolnej gazetki.

Więcej


Pobyt grupy uczniów niemieckich w Krakowie 23.9. - 30.9.2018

W ostatnim tygodniu września ( 23.9. - 30.9. 2018 ) - w ramach wymiany między naszą szkołą a Gymnasium z St. Katharinen w Oppenheim - gościliśmy grupę uczniów niemieckich wraz z nauczycielami.Więcej

Zebranie organizacyjne dla rodziców - 18.09.2018, 17:30Kiermasz podręczników w XIII LO - 6,7 i 10 września

No to się zaczęło :)Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - 3 września

Nowy plan zajęć już dostępny!

Spotkanie dla nauczycieli języka włoskiego w XIII LO - 22-23.09.2018

Szanowni Państwo!

Prosimy wszystkich Państwa, którzy zgłosili swój udział w spotkaniu nauczycieli j. włoskiego (22-23.09.2018) jedynie drogą mailową, o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dn. 20.09.2018.

Pozwoli nam to na jak najlepsze przygotowanie spotkania pod względem formalnym. Jednocześnie Ci z Państwa, którzy nie zgłosili swojego udziału w czerwcu, a chcieliby wziąć udział w spotkaniu, również są proszeni o jak najszybsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Link do formularza: https://goo.gl/forms/4H2JPj4KK0u0sNfu2

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce! A presto!
Małgorzata Tejchman
Edyta Dudziewicz

Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019


Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019

Spotkanie dla nauczycieli języka włoskiego w XIII LO - 22-23.09.2018

XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie we współpracy z Włoskim Instytutem w Krakowie oraz Katedrą Italianistyki UJ pragnie zaprosić Szanownych Państwa na kolejne spotkanie nauczycieli i lektorów j. włoskiego uczących w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich oraz szkołach prywatnych, które odbędzie się 22 i 23 września 2018 r.

Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym programem - [zobacz] - i potwierdzeniu woli udziału w spotkaniu do dn. 22 czerwca 2018r drogą mailową na adres: mtejchman@xiii-lo.krakow.pl

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Organizator nie zapewnia zakwaterowania ani wyżywienia.
Jest możliwość zamówienia w dn. 22.09.2018 obiadu w bufecie szkolnym w cenie ok. 15 zł

Aby zgłosić swój udział w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://goo.gl/forms/4H2JPj4KK0u0sNfu2 do dnia 22 czerwca 2018

Małgorzata Tejchman
Edyta Dudziewicz