Co to jest musaka? Dlaczego Hinduski malują dłonie henną? Jak słynący z pracowitości Chińscy studenci spędzają czas po zajęciach na uczelni? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie XIII LO podczas zajęć ze studentami z Chin, Grecji i Indii w ramach projektu "Różnorodność kulturowa" realizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W dniach 27.04. -29.04.2009 XIII LO po raz kolejny gościło przedstawicieli tej organizacji, którzy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje kraje.

Celem projektu realizowanego przez AIESEC jest promocja kultur narodowych poprzez spotkania z młodzieżą na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie "trzynastki" mieli okazję spotkać się z młodymi ludźmi z innych krajów i dowiedzieć się, w czym jesteśmy podobni i co nas różni. Obcokrajowcy byli do zajęć doskonale przygotowani - przedstawili prezentacje multimedialne o swoich krajach, mówili o historii, sztuce, kulturze oraz specjalnościach kuchni greckiej, hinduskiej i chińskiej.

Zajęcia przebiegały w doskonałej atmosferze i - co ważne - odbywały się w języku angielskim, co dawało naszym uczniom szansę sprawdzenia swoich umiejętności porozumiewania się w tym języku. Język angielski okazuje się być pomostem łączącym nawet tak wydawałoby się odległe kulturowo kraje jak Polska i Indie czy Chiny.

(183kB)

(68kB)