Studenci z organizacji AIESEC w XIII LO

4 listopada 2009r. kolejny raz realizowany był w naszej szkole projekt: "Różnorodność kulturowa." Zajęcia prowadzone były przez studentów z Australii, Rumunii, Turcji, Indii i Korei. Wszyscy należą do organizacji AIESEC. Zajęcia rozpoczęły się od wzajemnego poznania się. Każdy miał za zadanie powiedzieć swoje imię i wymyślić przymiotnik na literę, od której rozpoczyna się dane imię. Następnie wszyscy zagraniczni studenci w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali swoje kraje. Wszystko odbywało się w języku angielskim. Polscy uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz obejrzenia prawdziwych koreańskich i indyjskich banknotów. Po zajęciach wielu polskich uczniów z przyjemnością rozmawiało ze studentami, którzy bardzo otwarcie i z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie pytania. Projekt został przez wszystkich oceniony jako bardzo udany i motywujący do dalszego poznawania innych narodów i ich kultur.

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć