Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych

Tytuł projektu: Nauczyciel w społeczeństwie wiedzy

Autor i koordynator projektu: Małgorzata Kulesza
Partner: INSTITUTO DE ENSEÑANZAS Hiszpania/ Gran Canaria
Okres realizacji: 2013-2014

Nauczyciele też się uczą

Nauczyciele XIII LO wyjeżdżający do Hiszpanii uczestniczą w przygotowaniu kulturowo- językowo- pedagogicznym.

Program szkolenia obejmuje zajęcia dotyczące kultury, historii, geografii oraz zwyczajów i tradycji w Hiszpanii.

Zorganizowany został kurs języka hiszpańskiego. Nauczyciele zdobyli podstawowe umiejętności, które będą mogli wykorzystać do porozumiewania się w różnych sytuacjach podczas pobytu w Hiszpanii. Zajęcia zainspirowały wiele osób do kontynuowania uczenia się tego języka.

Nauczyciele uczestniczą również w zajęciach z języka angielskiego, których celem jest pogłębienie znajomości tego języka, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości słownictwa specjalistycznego.

Kurs języka hiszpańskiego prowadzą prof. Anna Lubieniecka oraz prof. Justyna Rzodkiewicz - Kamień.

Kurs języka angielskiego prof. Krystyna Kołodziejska oraz prof. Agnieszka Dziedzic.