W dniach 19 - 30 stycznia 2015 r. w naszej szkole gościli studenci z miedzynarodowej organizajci AIESEC, którzy są uczesnikami projektu WORLD TALK PROJECT.

W dniach 13 - 17.01.2014r. po raz kolejny odbyły się spotkania młodzieży XIII LO w Krakowie z przedstawicielami Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC w ramach projektu ‘ENTER YOUR FUTURE’. Tym razem warsztaty prowadziły studentki z Indonezji i Kazachstanu.

W dniach 30.01 - 03.02 bieżącego roku, XIII Liceum Ogólnokształcące miało przyjemność gościć studentów z Tajwanu i Indonezji, którzy dzięki współpracy z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC realizowali projekt pt. "Enter Your Future".

Już po raz kolejny, pomiędzy 15 a 17 listopada 2010 mogliśmy gościć w progach naszej szkoły studentów z zagranicy w ramach projektu AIESEC. Odwiedzili nas studenci z Ukrainy, Rumunii, Nowej Zelandii i Rosji.

2 marca 2010r. do naszej szkoły ponownie zawitali uczestnicy projektu AIESEC - studenci z Chin, Gruzji, Brazylii i Ukrainy. I tym razem celem wizyty było zapoznanie się z kulturą i zgłębienie wiedzy o danym państwie. Nasi goście zaprezentowali miejsca, z których pochodzą, ukazując ich największe atuty. Uczniowie XIII LO z wielką uwagą śledzili przygotowane prezentacje.

4 listopada 2009r. kolejny raz realizowany był w naszej szkole projekt: "Różnorodność kulturowa." Zajęcia prowadzone były przez studentów z Australii, Rumunii, Turcji, Indii i Korei. Wszyscy należą do organizacji AIESEC.

W dniach 7.04. - 09.04. 2008 w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie im. Bohaterów Westerplatte realizowany był we współpracy z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC projekt : "Różnorodność kulturowa".
Projekt skierowany był do młodzieży, a jego celem było kształtowanie postawy tolerancji, otwartości, szacunku wobec innych kultur, burzenie stereotypów oraz uprzedzeń. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję poznać elementy kultury, tradycji, różne aspekty życia codziennego zaprezentowane przez praktykantów AIESEC z Nigerii oraz Chin.

W dniach 27.10. - 30.10.2008 w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie im. Bohaterów Westerplatte realizowany był projekt : "Różnorodność kulturowa". Projekt realizowany był w szkole po raz drugi. Celem było zaznajomienie z kulturą i obyczajowością innych krajów, burzenie stereotypów, motywowanie do nauki języków obcych.
Zajęcia prowadzone były przez studentki AIESEC z Chin i Turcji.

Co to jest musaka? Dlaczego Hinduski malują dłonie henną? Jak słynący z pracowitości Chińscy studenci spędzają czas po zajęciach na uczelni? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie XIII LO podczas zajęć ze studentami z Chin, Grecji i Indii w ramach projektu "Różnorodność kulturowa" realizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W dniach 27.04. -29.04.2009 XIII LO po raz kolejny gościło przedstawicieli tej organizacji, którzy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje kraje.